
Industrimässig hantering av livsmedel ställer stora krav. Vi har lösningen för dig.
TESAB har lång erfarenhet av att förse livsmedelsindustrier med rätt klimat. Vi vet att du har krav på perfekt temperaturreglering - och vet hur vi åstadkommer den.
TESAB-kedjan har över 300 anställda och bland våra kunder finns såväl företag, kommuner och landsting som privatpersoner. Våra företag tar ett totalt funktionsansvar för alla installationer inklusive produkter, kringutrustning och tjänster och våra installationer kännetecknas av säkerhet och kvalitet i alla led. Vi har även resurser för att ge dig komplett service efter installationen.
Alla våra företag arbetar under eget namn men är ändå en del av kedjan. Genom att samverka kan vi ge dig det stora företagets fördelar i form av resurser, omfattande kompetens och förmånliga produktpriser.
Detta samtidigt som vi erbjuder det lokala företagets närhet och flexibilitet. Vi är stora när det krävs och små när det behövs.