23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Recycling
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Waste & Recycling kraftsamlar

Inför höstens mässa satsar Waste & Recycling på särskilda satsningar på besökare från industrin och ett steg kommer även tas för arrangemanget 2006.
Höstens mässa i STockholm innehåller exempelvis ett nytt, branschinriktat konferensupplägg och särskilda insatser planeras mot just industrin. 2006 kommer mässan arrangeras parallellet med World Bioenergy i Jönköping den 30/5-1/6.
– Det finns en spännande och naturlig koppling mellan avfall, återvinning och energi, säger Magnus Ringqvist, affärsområdeschef Elmia AB, att arrangera mässorna parallellt stärker ytterligare de satsningar som görs redan till höstens mässa.
En spännande nyhet för året är att konferensdelen samarrangeras tillsammans med RVF. 2006 kommer de också att förlägga sitt årsmöte i samband med mässan.
– Elmia Waste & Recycling är inne i en utvecklingsfas som startar redan med höstens mässa, säger Ringqvist.



BREAKING
{{ article.headline }}
0.109