23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Recycling
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Känd journalist leder Återvinningsgalan 2013

Då den femte upplagan av Återvinningsgalan öppnar dörrarna på Nalen den 28 november i år är det den kände journalisten och tidigare SVT-korrespondenten Folke Rydén, som agerar konferencier.

- Vi är mycket glada att Folke tackat ja till att leda årets Återvinningsgala. Hans miljöintresse är dokumenterat och känt och hans namn är förknippat med seriositet. Vi hoppas att återvinnings- och avfallsbranschen nu ska kunna sprida sig även till andra samhällssektorer och att pristagarna uppmärksammas rejält, säger Martin Dyberg, chefredaktör för Recycling & Miljöteknik och ledamot av Återvinningsgalans jury.

Under Återvinningsgalan delas bland annat priser ut till Årets Återvinningskommun, Årets Entreprenör och Årets Kretsloppsavgiftare. Totalt delas åtta priser ut. För mer information: www.atervinningsgalan.se

BREAKING
{{ article.headline }}
0.093|instance-web04